image
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Barevný podzim s poezií - ZŠ

Barevný podzim s poezií - ZŠ



Barevný podzim s poezií

První listopadový týden byl na naší škole spojený s týdenním projektem Barevný podzim s poezií, zaměřeným na hrátky s básničkami v různých předmětech napříč celou školou. Zapojujeme se tak do celorepublikového festivalu Den poezie, konaného tradičně v listopadu. Protože téma letošního jubilejního 25. ročníku festivalu bylo: “Básně v obraze“, jednalo se o propojení poezie s výtvarným uměním. Nejmladší žáci pracovali s básněmi a ilustracemi R. Malého nebo J. Skácela a vyhledávali známá písmena. Druháci a čtvrťáci doplňovali v textech chybějící slova a rýmy, tvořili pětilístek, některé texty dramatizovali. Páťáci vymýšleli hádanky, šesťáci využili k výtvarnému zpracování lyrickou poezii, starší žáci si vyzkoušeli tvorbu kaligramů, ti nejstarší pracovali s texty P. Bezruče. Bylo zajímavé sledovat, jak se na chvíli všichni měnili v básníky a malíře.

Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ
Barevný podzim s poezií - ZŠ