image
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > NONSTOP ČTENÍ 2024

NONSTOP ČTENÍ 2024Ani v tomto šk. roce jsme nevynechali čtenářský maraton z knih oblíbených autorů, uskutečnil se však v komornější verzi = pouze pro druhý stupeň a třídy 4.B + 5.B. Tato příjemná akce proběhla ve středu 22. května 2024 v době od 8,55 do 11,40 hodin. Jednalo se o 17. ročník, blížíme se tedy k dospělosti. Nabídka knih byla opět pestrá. Pokud si myslíte, že mezi úryvky převažovaly ty veselé, není to vůbec pravda! Mladším žákům se četlo např. z knihy I. Březinové Řvi potichu, brácho o autistickém dítěti nebo z velmi aktuální kroniky ukrajinské války očima zpravodajů ČT Putinova válka.  Zaujaly rovněž vzpomínky německé dívky z Kravařska na konec II. svět. války a odsun německého obyvatelstva ze Sudet = Ze země milované do země zaslíbené.

Starší žáci se zaposlouchali do příběhu Severka o životě v totalitní KLDR a knihy Jdu s hlavou vztyčenou, věnované životu rodiny české právničky a političky zavražděné komunistickým režimem v roce 1950 = Miladě Horákové. Dozvěděli se také mnoho zajímavostí ze života bývalého prezidenta Václava Havla při čtení z díla Deset prezidentů.

Naštěstí byla vážná témata prokládaná těmi humornými: fejetony Marka Ebena či vtipným převyprávěním biblických příběhů Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti.

 Není možné vyjmenovat všechny tituly. Je ale možné poděkovat všem, kteří našli v sobě odvahu číst ostatním, dali si tu námahu hledat a vybrat ten nej úryvek z oblíbené knihy. Díky. Je skvělé vidět, že se dokážou v jeden den na jednom místě sejít lidé různého věku a profesí, které spojuje láska ke knihám.